Výtahy Brno Vybudování nových výtahů v bytových domech Letovická 2 a 4

Výtahy

V bytových domech v brněnských Řečkovicích se dosud chodilo až do čtvrtého patra po schodech. Na konci roku 2022 jsme se účastnili výběrového řízení na výstavbu nových výtahů, které si zorganizovalo společenství vlastníků tamějších domů. Po výhře ve výběrovém řízení následoval podpis smlouvy o dílo mohli jsme se tak pustit do práce.


Není komplikace, se kterou si nedokážeme poradit

Když začínáme stavět výtah v domě, kde dosud výtah nebyl, nejdříve se pustíme do vybudování výtahové prohlubně. Na Letovických jsme zvolili variantu uprostřed schodiště. Netrvalo dlouho a zjistili jsme, že přímo v prostoru výkopu prohlubně vedou inženýrské sítě a je zde velmi složitě vedené původní kanalizační potrubí. Rozhodli jsme se pro jeho kompletní přeložení mimo půdorys výtahové šachty. Poté co jsme tuto komplikaci zvládli vyřešit, mohli jsme se pustit do stavby nové ocelové konstrukce. Tu jsme následně opláštili čirým bezpečnostním sklem. Kabinu výtahu uzavírají ruční šachetní dveře. Výtah je bezstrojovnový a výtahový stroj má umístěn dole v prohlubni.Na přání často provádíme i renovaci společných prostor domu

Při stavbě nových výtahů jsme často požádáni také o související stavební nebo estetické úpravy okolí výtahu. Nejčastěji jsou to společné prostory domu, okolí vstupních dveří hlavního vchodu, výmalby chodeb atp. Na Letovických jsme vyměnili dlažbu nejnižšího nástupiště výtahu.


  

Nyní už jen výtahem

Zaujala vás naše realizace výtahů v Brně a přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním.

Zdroj fotografií: Beta Control