Výtahy Ostrava - Přístavba nových výtahů v bytových domech na ulici Severní a 1. máje v Ostravě

Výtahy

V domech, které nemají dostatek místa pro postavení tradiční výtahové šachty uvnitř budovy, můžeme v některých případech zvážit možnost umístění nového výtahu na vnější fasádě a nabídnout tak řešení v podobě venkovního výtahu. V Ostravě jsme nedávno dokončili hned dva takové výtahy, a to na ulici Severní a na ulici 1. máje.
Pečlivá příprava

Na začátku celé realizace jsme museli vykopat a vybetonovat prohlubeň a postavit ocelovou konstrukci výtahové šachty. Tu jsme opláštili sádrovláknitými deskami, které jsme navíc zateplili právě z důvodu venkovního typu výtahu. Mezi výtahovou šachtu a samotný objekt budovy jsme přidali nástupní můstky a na ně položili dlažbu. Kabina výtahu je vyrobena z materiálu komaxit. Výtahy jsou průchozí z obou stran a dům zároveň získal bezbariérový přístup do budovy.Dotažení do posledního detailu

Samozřejmostí byly také přidružené stavební práce, které se samotnou výstavbou výtahu souvisely. Především jsme vydláždili chodníky, které směřují k výtahové šachtě, ty jsme poté vybavili obrubníky a celou akci jsme zakončili terénní úpravou okolí.


Realizace obou výtahů v jednom čase

Výstavba v Ostravě byla náročná samotným rozsahem a typem venkovní instalace. Obě akce na obou adresách jsme realizovali současně. Během výstavby jsme byli závislí na povětrnostních podmínkách, a ne vždy to co bylo pro daný den naplánované, se dalo uskutečnit. Nicméně díky kvalitní předrealizační přípravě a letitým zkušenostem, jsme mysleli na všechny detaily a celá realizace výtahů proběhla bez větších obtíží.

Zaujala vás naše realizace výtahů v Ostravě a přemýšlíte o vybudování nového nebo rekonstrukci původního výtahu i ve vašem domě? Ať už jsou vaše požadavky jakékoli, neváhejte nás kontaktovat. Náš zkušený tým profesionálů v oboru si rád poradí i s vaším zadáním.

Zdroj fotografií: Beta Control